Zbiórka elektrozłomu


Uczniowie Zespołu Szkół w Stawie zapraszają wszystkich mieszkańców Chełma i Gminy Chełm, firmy i instytucje do udziału w akcji bezpłatnej zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, w ramach IV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Dobre rady na elektroodpady" organizowanego przez AURAEKO Organizację Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego. Zbiórkę odbędzie się na terenie Zespołu Szkół w Stawie w dniach 07.05.12-17.05.12

 

 

Co to są elektroodpady?

To urządzenia zasilane prądem lub bateriami, z których już nie korzystamy i chcemy się ich pozbyć lub zastąpić nowymi. Zaliczamy do nich: pralki, lodówki, komputery, telefony, świetlówki i żarówki energooszczędne, telewizory, radia, odtwarzacze mp3, depilatory, żelazka, wiertarki i inne podobne sprzęty.

Dlaczego ekektroodpady są niebezpieczne?

Zawierają groźne dla człowieka i zwierząt substancje, które przedostają się do środowiska następnie do organizmów żywych. Najbardziej niebezpieczne to: kadm, rtęć, freon, azbest. Powodują m.in.:wady wzroku i mowy, nadciśnienie, nowotwory, uszkodzenia wątroby.

KAŻDY KTO  PRZYNIESIE ELEKTROŚMIECI OTRZYMA W PREZENCIE TORBĘ EKOLOGICZNĄ.

W dniu 17.05.12 o godzinie  9:00 jest możliwość wystawienia elektrośmieci przed posesje, które zostaną zabrane przez samochód gminny.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI !!!