Spotkania informacyjno – szkoleniowe w gminach członkowskich LGD

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania PROMENADA S 12 rozpoczęło wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2022. Budżet strategii wynosi 5,7 mln. złotych, pieniądze te zostaną rozdysponowane w konkursach, które LGD będzie ogłaszała cyklicznie do 2019 roku.

O dofinansowanie w ramach realizacji LSR będą mogły ubiegać się samorządy gmin stowarzyszonych, organizacje pozarządowe, mikro i małe przedsiębiorstwa oraz osoby fizyczne podejmujące działalność gospodarczą. Zasady ubiegania się o przyznanie pomocy, Lokalna Strategia Rozwoju, oraz harmonogram naborów wniosków udostępniono na stronie www.promenadas12.pl w zakładce strefa beneficjenta. Pracownicy biura LGD świadczą bezpłatne usługi doradcze i konsultacyjne w zakresie przygotowania dokumentacji konkursowej. Na konsultacje można umówić się telefoniczne pod numerem: 82/5663 474.

Najbliższy nabór wniosków o przyznanie pomocy odbędzie się w terminie  od 21 października do 18 listopada 2016r. i będzie obejmował następujące typy projektów:

· podejmowanie działalności gospodarczej,

· rozwijanie działalności gospodarczej,

W związku z powyższym, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania PROMENADA S 12 zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców i przedsiębiorców z obszaru LGD na spotkania informacyjno-szkoleniowe w organizowane gminach członkowskich.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ INFORMACYJNO – SZKOLENIOWYCH.

GMINA

Urząd Gminy Chełm  ul. Gminna 18  Pokrówka  sala posiedzeń

7 października 2016 r.

Zakres tematyczny spotkań:

1. Ogólne zasady przyznania i wypłaty pomocy.

2. Lokalne kryteria wyboru operacji.

3. Zasady wypełniania wniosków o przyznanie pomocy.

4. Zasady sporządzania biznesplanu.

Spotkania informacyjno – szkoleniowe mają charakter otwarty i bezpłatny. Z uwagi na kwestie organizacyjne prosimy o telefoniczne potwierdzenie udziału co najmniej 1 dzień przed spotkaniem ( tel.nr 82/ 5663 474).