Oczyszczalnie ścieków - przedłużony termin zgłoszeń i rozszerzenie obszaru realizacji

Gmina Chełm do dnia 21 października 2016 r. do godz. 15:00 przyjmować będzie wstępne zgłoszenia chętnych do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków w Gminie Chełm.
Druk deklaracji do pobrania na stronie internetowej Gminy Chełm www.gmina.chelm.pl lub w Urzędzie Gminy Chełm, ul. Gminna 18 w Pokrówce, pokój nr 15.

Inwestycja będzie realizowana wyłącznie pod warunkiem otrzymania dofinansowania ze środków unijnych.

Szacunkowy koszt budowy przydomowej oczyszczalni ścieków przypadający na jedno gospodarstwo wynosi od 10.000 zł do 15.000 zł w zależności od liczby osób zamieszkałych na danej posesji oraz typu przydomowej oczyszczalni ścieków, uzależnionego od warunków geologicznych). Udział własny właściciela działki wyniesie 36,37% kosztów budowy przydomowej oczyszczalni ścieków. Ostateczny koszt budowy zostanie ustalony po przeprowadzonym przetargu. Przewidywany termin zakończenia prac montażowych – sierpień 2018 r.

Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków nie będzie realizowana na obszarze stref ochronnych ujęć wody wodociągów tj. w miejscowościach: częściowo Rudka, Zawadówka i Żółtańce-Kolonia (ujęcie wody "Trubaków") oraz częściowo Srebrzyszcze i Koza Gotówka (ujęcie wody "Bariera").

DEKLARACJA przystąpienia do projektu
polegającego na budowie przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Chełm