Wyniki konkursu "BEZPIECZNE I ZDROWE FERIE ZIMOWE"

Podczas ferii Biuro Promocji Gminy Chełm ogłosiło konkurs plastyczny skierowany do dzieci i młodzieży biorących udział w akcji „Białe Wakacje”, orgaznizowanej w Centrum Bibliotek i Kultury Gminy Chełm oraz świetlicach. To już II Edycja Zimowego Gminnego Konkursu Plastycznego „Radosne i zdrowe Ferie Zimowe”.

Dzieci chętnie włączyły się w akcję i do konkursu zgłoszono wiele prac. Młodzi artyści tworzyli swoje dzieła na zajęciach w świetlicy, stosowali różne techniki oraz pokazali swoją kreatywność i talent. O wyłonieniu zwycięzców i wyróżnień zdecydowała Komisja Konkursowa, przed którą stanęło duże wyzwanie wyboru najlepszych spośród 54 zgłoszonych prac. Były one oceniane w dwóch kategoriach do lat 10 i powyżej 10 lat. Najlepsi otrzymali wyróżnienia.

W kategorii do lat 10 wyróżnienia otrzymali:

* Joanna Hołysz (świetlica w Pokrówce)

* Luiza Baniewicz (świetlica w Nowosiółkach)

* Nikola Pudełko (Świetlica w Stawie)

* Julia Kuźnar (świetlica w Żółtańcach)

* Julian Polak (świetlica w Pokrówce)

* Maja Gruszka (Świetlica w Starych Depułtyczach)

* Gabriela Szarpak (świetlica w Parypsach)

* Nikola Piotrowska (świetlica w Srebrzyszczu)

* Lena Romanowska (świetlica w Horodyszczu)

* Jakub Adamczyk (świetlica w Pokrówce)

* Karolina Krzeszczyk (świetlica w Pokrówce)

* Karol Pawłowski (świetlica w Depułtyczach Królewskich-Kolonii)

W kategorii powyżej 10 lat wyróżnienia przyznano:

* Zuzia Mazurek (świetlica w Pokrówce)

* Kaja Jamroz (świetlica w Horodyszczu)

* Mateusz Pawłowski (świetlica w Depułtyczach Królewskich - Kolonii)

Nagrodzono również najmłodszą uczestniczkę 3-letnią Martynkę Cichosz oraz najstarsze 13-letnie uczestniczki Klaudię Łochnicką i Katarzynę Szumską.

Dla zwycięzców Biuro Promocji Gminy przygotowało dyplomy i nagrody rzeczowe, a dla wszystkich uczestników upominki. Honorowy patronat nad konkursem objął Wiesław Kociuba, Wójt Gminy Chełm.