Uroczyste przekazanie aktu nadania praw miejskich Rejowcowi

3 marca w Urzędzie Miejskim w Rejowcu odbyła się uroczystość przekazania aktu nadania statusu miasta dla Rejowca podpisanego przez premier Beatę Szydło. Oficjalnie dokument na ręce burmistrza Tadeusza Górskiego przekazał Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski w asyście Jana Lacha, zastępcy komendanta głównego policji.

Na uroczystości obecni byli samorządowcy, radni, sołtysi, urzędnicy, księża, przedstawiciele służb, firm i instytucji, a także goście honorowi poprzedni wójtowie Rejowca Roman Jersak i Wiesław Kociuba.

Odzyskanie praw miejskich to bardzo ważne wydarzenie, dające nowe perspektywy rozwoju. Z tej okazji Wiesław Kociuba, pierwszy wójt Gminy Rejowiec w latach 1990 – 1992, wszystkim mieszkańcom i władzom miasta przekazał gratulacje i życzenia, by Rejowiec zajął znaczącą pozycję wśród miast naszego regionu i dał się poznać jako miejsce przyjazne, bezpieczne, wszechstronne i innowacyjne.

Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście dokonali wpisów do księgi pamiątkowej.