Gmina Chełm. Wiosna sprzyja drogowcom ASFALTY JUŻ WYLANE

Wraz z przyjściem wiosny nadchodzi sezon robót drogowych. W gminie Chełm rozpoczęły się inwestycje w wielu miejscowościach, które zaplanowano na bieżący rok.

– Dobre planowanie procesu inwestycyjnego, przetargi odbyły się już w grudniu ubiegłego roku, dobre dla nas ceny, a obecnie dobra pogoda sprzyjają budowie dróg. Stąd taki efekt, asfalty zostały już wylane w Depułtyczach Królewskich i Depułtyczach Królewskich-Kolonii. – mówi wójt gminy Chełm, Wiesław Kociuba.

Jednym z głównych, realizowanych priorytetów są prace związane z przebudową dróg objętych dofinansowaniem z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Łączna wartość dofinansowania wynosi ponad 2,8 mln zł, resztę zabezpieczono w gminnym budżecie. Inwestycje z PROW wykonuje Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „SADEX” z Zamościa.

Aktualnie trwają prace w miejscowości Staw na drodze powiatowej w kierunku Krobonoszy. Przebudowana zostanie nawierzchnia asfaltowa na długości ponad 3 km, dodatkowo na długości 2,5 km powstanie ciąg pieszo-rowerowy. Wartość inwestycji 2,9 mln zł.

Zaawansowane są również prace na drodze gminnej w miejscowości Depułtycze Królewskie-Kolonia – Stare Depułtycze – Nowe Depułtycze. To droga biegnąca z Depułtycz Królewskich-Kolonii do świetlicy w Starych Depułtyczach. Długość odcinka do przebudowy to ponad 4 km, w tym: nawierzchnia asfaltowa na odcinku 2,4 km i nawierzchnia z kruszywa łamanego na odcinku 1,8 km plus utwardzone pobocza. Wartość inwestycji 840 tys. zł.

Prowadzone są także prace na drodze gminnej od Depułtycz Królewskich aż do Rożdżałowa. Długość odcinka do przebudowy wynosi 3,9 km, w tym: nawierzchnia asfaltowa 2,2 km oraz nawierzchnia z kruszywa łamanego 1,7 km. Wartość inwestycji 700 tys. zł.

W Rożdżałowie na drodze przy boisku piłkarskim rozpoczęto roboty budowlane obejmujące przebudowę drogi wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Zadanie dofinansowane jest w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Zostanie wykonana nawierzchnia bitumiczna na odcinku 255 m oraz chodnik, zatoka parkingowa, zatoka autobusowa, wyniesione przejście dla pieszych wraz z oświetleniem i oświetlenie drogi. Roboty drogowe prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z Chełma za kwotę – 378 330 zł oraz Zakład „ AZART” za kwotę 49 375 .