Eliminacje do finału VIII Festiwalu Polskiej Piosenki o Miłości o Różę Małego Księcia,

17 maja w świetlicy w Żółtańcach odbyły się eliminacje do ósmego już finału Festiwalu Polskiej Piosenki o Miłości o Różę Małego Księcia, który jest nieodłączną częścią Festynu ”Dzieci Dzieciom”. Komisja w składzie Agnieszka Piekaroś – Padzińska z UMCS w Lublinie, Mariusz Matera i Krzysztof Kostrubiec po przesłuchaniu blisko 50 występów w dwóch kategoriach wiekowych do koncertu finałowego nominowała następujących wokalistów:

Kategoria Duety gr. A (szkoły podstawowe)

- Zuzanna Dzieńkowska i Julia Król

- Marta Nafalska i Karolina Semeniuk

Kategoria Duety gr. B (szkoły gimnazjalne)

- Katarzyna Gilewicz i Agnieszka Ostaszewska

- Amelia Wawruszak i Mateusz Watrak

- Kamila Błaziak i Wiktoria Borys

Kategoria Soliści gr. A (szkoły podstawowe)

- Julia Augustynek

- Julia Sieńko

- Maja Langiewicz

- Julia Mordon

- Pola Kunka

- Hanna Kowalska

- Amelia Mielniczuk

Kategoria Soliści gr. B (szkoły gimnazjalne)

- Kinga Sienkiewicz

- Julia Zagoła

- Sylwia Plata

- Aleksandra Buda

- Patrycja Krukowska

- Dominik Bitner

- Monika Dąbrowska

- Martyna Poleszak

Organizatorem festiwalu jest Gmina Chełm przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Chełmie, patronatem medialnym wydarzenie objęli: radio Bon Ton, Dziennik Wschodni, Super Tydzień Chełmski, Nowy Tydzień, eChełm.pl, NaszeMiasto.pl, Kurier Lubelski, TVP3 Lublin i chełmski.eu.