Dzieci Dzieciom uzbierały prawie 15 000 zł

31 maja przy świetlicy w Horodyszczu po raz dziewiąty odbył się  Festyn Dzieci Dzieciom na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla dzieci im. Małego Księcia. Dzięki zaangażowaniu dzieci, młodzieży, nauczycieli z terenu Gminy Chełm oraz wielu osób o wielkim sercu, przy organizacyjnej pomocy Biura Promocji Gminy Chełm przy czynnym udziale wójta Wiesława Kociuby oraz ojca Filipa Buczyńskiego, udało się nam zorganizować wspaniałą rodzinną imprezę. Doskonała zabawa, połączona z emocjonującą licytacją podarowanych fantów, przy pięknych prezentacjach wokalnych laureatów VI Festiwalu Polskiej Piosenki o Miłości o Różę Małego Księcia stworzyła niepowtarzalną, ciepłą atmosferę uczestniczenia w czymś niezwyczajnym, niepowtarzalnym i wartościowym, zarówno pod względem duchowym, jak i bardziej wymiernym finansowym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie, dzięki temu udało nam się uzbierać prawie 15 000 zł., a byli to: Stowarzyszenie „Nadzieja dla wykluczonych”, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Zakład Karny w Chełmie, Senator prof. Józef Zając, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Urząd Marszałkowski w Lublinie, Towarzystwo Sztuk Pięknych w Lublinie, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Jarosław Tywoniuk, Karolina Pawłowska, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prezydent RP B. Komorowski , Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami, Andrzej Jagnicki, Poseł Anna Mazurek, Małgorzata Łobejko, Ministerstwo Skarbu Państwa, Wojewoda Lubelski Wojciech Wilk, zastępca burmistrza Krasnegostawu Robert Kościuk z żoną, Radio RMFFM, Restauracja „Pstrągowo”, Siłownia „Olimp”, Krzysztof Marczydło, Kinga Farian, Nadbużański Oddział Straży Granicznej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Adam Haponiuk, „King Fryt”, PKS sp. z o.o w Chełmie, Radio Lublin, Polskie Radio, LuxMed w Chełmie, Koło Gospodyń Wiejskich z Rożdżałowa, Koło Gospodyń Wiejskich ze Strupina, Piekarnia Stangryciuk, Lucyna Głąb, Zespół KNOT, „Tranczo”, MOSiR w Lublinie, Janusz Wronka, Zespół „Bajm”, Krzysztof Czajka, Państwo Klasurowie, Zespół Szkół w Żółtańcach, Zespół Szkół w Stawie, Zespół Szkół w Stołpiu, Zespół Szkół w Uhrze, Zespół Szkół w Strupinie Dużym, Zespół Szkół w Okszowie, Szkoła Podstawowa w Srebrzyszczu. Patronami medialnymi byli: Radio Bon-Ton, Super Tydzień Chełmski, Nowy Tydzień Chełmski, echelm.pl. Dynamicznie prowadzili licytację Paweł Ciechan (sekretarz gminy Chełm) oraz Przemysław Kargul (Radio Bon Ton).

Tradycyjnie już Festynowi towarzyszył finał VI Festiwalu Polskiej Piosenki o Miłości o Różę Małego Księcia. Po wysłuchaniu prezentacji komisja artystyczna wyłoniła laureatów, którymi zostali:

Soliści gr. A:
1.       Weronika Jędruszak
2.       Dominika Grabik
3.       Oliwia Mazurek
Soliści gr. B:
1.       Sylwia Biela
2.       Weronika Oleszczyńska
3.       Anna Sułkowska
Duety gr. A:
1.       Julita Kułaga, Natalia Więch
2.       Izabela Swatowska, Kornelia Zelent
3.       Julia Piotrowska, Wiktoria Podgórska
Duety gr. B:
1.       Natalia Marciszewska, Oliwia Pieńkowska
2.       Katarzyna Chytryniewicz, Katarzyna Bąk
3.       Kamila Swatowska, Witold Martyniuk
Wyróżnienia: Bartosz Łobodziński, Wiktoria Borys, Martyna Poleszak, Klaudia Budzyńska, Natalia Kramek, Magdalena Kamińska, Karolina Morawska, Martyna Rostecka, Magdalena Dworak, Greta Holy, Kacper Dumicz. Nagrody ufundowali Biuro Promocji Gminy Chełm oraz Starostwo Powiatowe w Chełmie.