Bogaty program „Białych Wakacji”. Mnóstwo atrakcji dla najmłodszych

Ferie zimowe odbyły się we wszystkich świetlicach działających na terenie Gminy Chełm, które od 1 stycznia 2017 r. zaczęły pracę pod nowym szyldem – Centrum Bibliotek i Kultury Gminy Chełm.

Nowa jednostka powstała w wyniku połączenia Biblioteki Publicznej Gminy Chełm w Okszowie i Ośrodka Kultury Gminy Chełm w Żółtańcach. Siedziba nowopowstałej instytucji znajduje się w obiekcie dawnej biblioteki w Okszowie, ul. Chełmska 35. Obecnie, w skład CBiK wchodzi budynek po bibliotece, 12 świetlic w Strupinie Małym, Nowosiółkach, Stawie, Parypsach, Janowie, Srebrzyszczu, Rożdżałowie, Pokrówce, Starych Depułtyczach, Zawadówce, Żółtańcach, Horodyszczu oraz filie biblioteczne przy szkołach w Strupinie Dużym, Stawie. Przy świetlicach powstały mobilne punkty biblioteczne. Na czas ferii uruchomiono świetlice w Zagrodzie i Depułtyczach Królewskich-Kolonii oraz świetlico-remizę w Weremowicach.

CBiK kontynuowało Akcję „Białe Wakacje”. To już 30 lat Gmina Chełm dba o najmłodszych mieszkańców podczas ich dwutygodniowej przerwy w nauce. - Nie zabrakło zajęć świetlicowych oraz rozgrywek sportowych - mówi Wiesław Kociuba, wójt Gminy Chełm. – Każdy znajdzie coś dla siebie.

We wszystkich obiektach pracują półetatowi animatorzy, którzy sprawują opiekę nad obiektem, a także organizują czas w świetlicy. Tradycyjnie w gminie Chełm zimowiska odbywały się przez całe ferie, 5 dni w tygodniu przez cztery godziny. Oczywiście wszyscy mogli i wciąż mogą korzystać z wyposażenia obiektów, sprzętu sportowo-rekreacyjnego, stołów do ping-ponga, bilarda, „piłkarzyków”, sprzętu RTV, gier edukacyjnych i multimedialnych, a także z komputerów i Internetu.