Otwarcie "schetynówki" w Pawłowie

- Dzisiejsza uroczystość to wzorowy przykład współpracy samorządów powiatu i gmin. Ciszę się, że właśnie tu, na ziemi chełmskiej, bez kłótni i sporów realizowane są projekty, które służą mieszkańcom – podkreśliła wojewoda lubelski Jolanta Szołno-Koguc przecinając wstęgę na „schetynówce” w Pawłowie. - Dziękujemy za pomoc i wsparcie – zaznaczył starosta chełmski Paweł Ciechan - Dzięki rządowemu dofinansowaniu oddajemy w 2013 roku dwie „schetynówki”.

„Schetynówka” Pawłów – Henrysin – Nowosiółki Kolonia (8,5 kilometra asfaltu), na której uroczyście przecięto wstęgę  14 listopada kosztowała 4 284 600 zł, z czego wkład własny powiatu wyniósł 2 296 610 zł, zaś wkład partnerów projektu w sumie 1 128 090 zł, w tym: gmina Chełm 100 tys. zł, gmina Rejowiec 460 595 zł i gmina Rejowiec Fabryczny 567 495 zł. Dotacja z budżetu państwa wyniosła 859 900 zł. Jako powiat nie udźwignęlibyśmy samodzielnie takiego przedsięwzięcia, ale wspólnie z gminami podjęliśmy się realizacji inwestycji, do tej pory „niemożliwej do zrealizowania” - podkreśla starosta Ciechan Wstęgę przecięli wojewoda lubelski Jolanta Szołno-Koguc, wicemarszałek województwa Krzysztof Grabczuk, starosta Paweł Ciechan, wójtowie Zdzisław Krupa, Tadeusz Górski i Wiesław Kociuba, radni gmin, wykonawcy.Poświęcenia „schetynówki” w Pawłowie dokonał ks. kan. Wiktor Łopuch, proboszcz parafii pw. Jana Chrzciciela w Pawłowie.