DEKLARACJE, POJEMNIKI I POPIÓŁ

* Przypominamy o obowiązku złożenia deklaracji i sys­tematycznego wnoszenia opłat za odbieranie odpadów przez właścicieli nieruchomości, którzy takich czynno­ści dotychczas nie podjęli.
* Przypominamy o obowiązku bezpłatnego odbioru pojemnika o pojemności 240 l na odpady mokre przez mieszkańców, którzy takich pojemników dotychczas nie otrzymali. Warunkiem odbioru jest podpisanie w Referacie Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Obrony Cy­wilnej stosownej Umowy użyczenia.
* W okresie grzewczym, tj. od 1 listopada do 30 kwietnia, w dniach określonych przez Przedsiębiorcę odbierającego odpady od właścicieli nieruchomości, istnieje możliwość odbioru popiołu z nieruchomości położonych na terenie Gminy Chełm. Niezbędne w tym zakresie pisemne oświad­czenie należy złożyć do końca października 2013 r. w Urzę­dzie Gminy w Pokrówce, ul. Gminna 18 - Referat Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Obrony Cywilnej.
Obowiązkiem właściciela nieruchomości jest zaopa­trzenie się we własnym zakresie w standardowy, od­powiedni do miesięcznie wytworzonej ilości popiołu, pojemnik ( 110 l, 120 l, 240 l, 1100 l). Niezależnie od możliwości wywozu popiołu z terenu nieruchomości nadal można go dostarczyć do punktu selektywnego zbierania odpadów w Srebrzyszczu 191, przy Zakładzie Przetwarzania Odpadów Komunalnych. BPG

pobierz deklarację (pdf)