Zawody Kolarskie "Janowska Pętla"

15 października w Janowie po raz pierwszy odbyły się Zawody Kolarskie „Janowska Pętla” o Puchar Wójta Gminy Chełm. Wyścig na zakończenie Sezonu Kolarskiego 2016 przyciągnął wielu sportowców z regionu chełmskiego i województwa lubelskiego m.in. Lublina, Kraśnika, Niemiec, Łęcznej, Husynnego-Kol., Goraja, Kraśniczyna, Wilkołaza, Wólki Zabłockiej, Sawina, Chełma i Nowosiółek-Kol, a także Ukrainy.

43 zawodników, mimo zimna i silnego wiatru, ruszyło w trasę ze startem i metą w Janowie, przez Podgórze, Henrysin, Leonów, Wereszcze Duże i Zawadówkę. Trzy pętle o łącznej długości blisko 50 km przyciągnęły także kibiców, którzy głośno dopingowali zaciętych sportowców.

Puchary i dyplomy ufundowane przez Gminę Chełm wręczał dyrektor Biura Promocji Ryszard Mielniczuk oraz medale sponsorowane przez Nowy Tydzień wręczali organizator Wiesław Wójtowicz i sędzia główny Janusz Wolanin.

WYNIKI WYŚCIGU

Serdecznie dziękujemy Ośrodkowi Szkolenia Kierowców „KURSOR” za pomoc w organizacji przejazdu zawodników oraz strażakom Ochotniczych Straży Pożarnych w Rożdżałowie, Starych Depułtyczach, Weremowicach i Zarzeczu. Organizatorami zawodów byli Biuro Promocji Gminy Chełm, Sklep Rowerowy PELETON i Team OBST Chełm, patronatem medialnym wydarzenie objął Nowy Tydzień.