Zaproszenie na Maraton Kresowy

Już po raz siódmy Maratony Kresowe wystartują na Pagórach Chełmskich. Wyścig ma już swoją historię i renomę. W tym roku będziemy ścigać się ponownie „O Niedźwiedzi Pazur”.  Wyścig w Janowie to to także już SETNY Maraton Kresowy! Serdecznie zapraszamy 30 lipca 2017 r. do Janowa.

 

Niezależnie od dodatkowych atrakcji, ci którzy byli tu w poprzednich latach wiedzą, że na tym wyścigu trzeba być koniecznie. Trasa biegnąca przez malownicze obszary gminy Chełm przypadła do gustu nawet najbardziej wybrednym maratończykom, w tym uczestnikom Pucharu Polski w 2015 roku. Przypominamy, że wówczas triumfowali Magdalena Sadłecka i Wojciech Halejak. Rok temu najlepsi byli zawodnicy z Litwy Sylvija Latozaite i Sarunas Pacevicius, reprezentujący drużynę Sprint SBR Bank Team.

Gmina Chełm jest jedną z najbardziej rowerowych gmin Polsce. Wójt gminy Wiesława Kociuba jest zapalonym rowerzystą i uczestnikiem Maratonów Kresowych. Mieszkańcem gminy jest szef drużyny Azart Peleton Chełm Wiesław Wójtowicz. Dzięki zaangażowaniu obydwu Panów trasa jest co roku ulepszana. Niestety znowu nie możemy obiecać, że będzie łatwiej… ? Chełmska trasa ma opinię jednej z trudniejszych w całym cyklu Maratonów Kresowych. Oferuje solidną dawkę przewyższeń. Jednak trasa nie będzie się składać z samych podjazdów. Po każdym podjeździe zazwyczaj następuje zjazd. W Chełmie też jest ich dostatek, zwłaszcza tych krętych i wymagających trochę techniki.

Start i meta będą zlokalizowane w Janowie w Gminie Chełm.  Miejsce sprawdziło się znakomicie w poprzednich latach. Meta ulokowana na wzniesieniu zapewnia niepowtarzalne emocje na finiszu. Teren wokół świetlicy zapewnia odpowiednią infrastrukturę na odpoczynek po wymagającym wyścigu.  Na wyścig zostaną wykonane unikatowe statuetki według wyjątkowych projektów. To już tradycja tego wyścigu, że trofea są unikatowe, wykonane według niepowtarzalnych projektów. Będą pamiątkowe koszulki i inne atrakcje.

Więcej informacji TUTAJ