XIV Turniej Piłki Halowej

21 stycznia w Zespole Szkół w Uhrze odbył się XIV Turniej Mieszkańców Gminy Chełm w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Wójta, organizowany od 2004 roku. W sobotę od rana o wygraną rywalizowało 7 drużyn podzielonych na dwie grupy. W grupie A wystąpiły: Zryw Żółtańce, Okszów Ekipa, Weremowice i Januszki Okszów. Z kolei w grupie B rywalizowały: Strupin Duży, Niebo w Ziemi oraz Parypse.

Po rywalizacji grupowej do półfinałów awansowały cztery drużyny: Niebo w Ziemi, Żółtańce, Weremowice i Parypse. Pozostałe drużyny toczyły walkę o poszczególne miejsca. W emocjonującym starciu o 5. miejsce Strupin Duży pokonał Januszki Okszów (12:5). W półfinałach wyłonieni zostali finaliści. W meczu Depułtycze „Niebo w Ziemi” kontra Zryw Żółtańce, zawodnicy z Żółtaniec przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając 11:5. W drugim półfinale zacięty pojedynek stoczyły Weremowice z Parypsami, ale to Weremowice dostały się do finału (wynik meczu 7:4). Trzecie miejsce zajęła drużyna z Paryps, która w wyrównanym  meczu okazała się lepsza i wygrała 11:8 z drużyną „Niebo w Ziemi”. W finale spotkały się drużyny z Żółtaniec i Weremowic. Skład z Żółtaniec okazał się zdecydowanie lepszy, wygrywając w finale 11:4 i tryumfując w całym turnieju!

 Klasyfikacja końcowa 

1. Zryw Żółtańce

2. Weremowice

3. Parypse

4. Niebo w Ziemi

5. Strupin Duży

6. Januszki Okszów

7. Okszów Ekipa

Podczas turnieju wyłoniono również najlepszego zawodnika i bramkarza, a także najstarszego zawodnika. „Królem Strzelców” został Zbigniew Leśnicki ze Zrywu Żółtańce, najlepszym bramkarzem Adrian Lipert z Paryps, a najstarszym zawodnikiem Alfred Poznański ze Strupina Dużego. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, sportowe gadżety oraz piłki do dalszych treningów. Trzy najlepsze drużyny otrzymały okazałe puchary, dyplomy, piłki oraz nagrody indywidualne dla wszystkich zawodników. Nagrody wręczali Wiesław Kociuba, wójt gminy Chełm oraz Zbigniew Smolira, radny. Głównymi organizatorami byli Biuro Promocji Gminy Chełm oraz Zbigniew Pułajdowicz, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Uhrze. Sędzią głównym turnieju był Marek Skubisz. Wsparcie organizacyjno-techniczne zapewniła Beata Kiełbasa. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w XIV Turnieju i zapraszamy za rok na jubileuszowy XV Turniej.