XIII Otwarty Turniej Piłki Siatkowej

W sobotę 9 kwietnia 2016 r w Zespole Szkół w Strupinie Dużym odbył się  XIII Otwarty Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Chełm Memoriał im. Eugeniusza Chomiarczuka. Otwarcia memoriału dokonał przewodniczący rady Artur Kubacki, radny ze Strupina Dużego Andrzej Jagnicki i dyrektor Zespołu Szkół w Strupinie Dużym Ewa Grusza. W memoriale wzięło udział sześć zespołów, które podzielono na dwie grupy:

Grupa A: Orzeł Srebrzyszcze ( Rafał Lewiński– KAPITAN, Damian Kwiatoń, Łukasz Tatysiak, Damian Żarski, Szymon Tatysiak, Rafał Pawlak, Jakub Lewiński, Mateusz Bąbol); Straż Graniczna ( Jacek Pedziński – KAPITAN, Andrzej Papko, Kamil Bronecki, Arkadiusz Suchocki, Tomasz Pleskot, Rafał Hawryluk, Karolina Brus); Paka Kiwaka ( Kordian Woszczyński – KAPITAN, Przemysław Chomiarczuk, Mateusz Giełażyn, Mateusz Walczuk, Maciej Jasiński, Mateusz Stefański, Grzegorz Kowalski, Emil Poznański).
Grupa B: Paczka z Chełma ( Robert Charczuk – KAPITAN, Krzysztof Szyszkowski, Zbigniew Krzywicki, Marcin Pielak, Paweł Pielak, Albert Kieś); Nadleśnictwo ( Marek Bąk– KAPITAN, Rafał Mróz, Paweł Fedak, Tomasz Dobrzyński, Robert Harczuk, Jacek Mendel); Ola z „Na wspólnej” ( Kamil Woszczyński– KAPITAN, Damian Gawrojek, Grzegorz Usydus, Mateusz Rzeźnik, Adam Wróblewski, Patryk Czarnecki, Radosław Szymczuk, Michał Hołubiuk).

Oto wyniki rywalizacji w grupach: Orzeł Srebrzyszcze 1: 2 Straż Graniczna; Nadleśnictwo 0: 2 Ola z „Na wspólnej”; Straż Graniczna 2: 0 Paka Kiwaka; Paczka z Chełma 2:1 Nadleśnictwo; Orzeł Srebrzyszcze 1: 2 Paka Kiwaka; Paczka z Chełma 1: 2 Ola z „Na wspólnej”. Mecz o trzecie miejsce w zawodach rozegrały, zajmujące drugie miejsca w grupach, drużyny Paki Kiwaka i Paczki z Chełma, gdzie 2: 1 wygrała Paka Kiwaka. Natomiast Straż Graniczna oraz Ola z „Na wspólnej” zajmując pierwsze miejsca w swoich grupach wywalczyli prawo gry o pierwsze miejsce w turnieju. W tym pojedynku drużyna Straży Granicznej nie dała szansy zawodnikom Oli z „Na wspólnej” wygrywając spotkanie 2: 0 i tym samym cały memoriał.

Klasyfikacja końcowa:
1. Straż Graniczna
2. Ola z "Na Wspólnej"
3. Paka Kiwaka
4. Paczka z Chełma
5. Orzeł Srebrzyszcze
6. Nadleśnictwo

Najmłodszym zawodnikiem turnieju został Grzegorz Usydus, Robert Charczuk, a najlepszym Mateusz Rzeźnik. Organizatorem Memoriału było Biuro Promocji Gminy Chełm oraz ZS w Strupinie Dużym. Nagrody ufundowała Gmina Chełm.