Podsumowanie Europejskiego Tygodnia Sportu

Gmina Chełm już po raz drugi wzięła udział w  rywalizacji sportowej w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.  Głównym celem tej prozdrowotnej akcji było uaktywnienie ruchowe jak największej ilości osób bez względu na płeć czy wiek. „#Be Active” pod tym hasłem przez ostatni tydzień września w świetlicach na terenie gminy trwał Europejski Tydzień Sportu.

Dni od 23 do 30 września w świetlicach w Srebrzyszczu, Depułtyczach Królewskich - Kolonii, Rożdżałowie, Pokrówce, Strupinie Małym, Zawadówce, Nowosiółkach i Starych Depułtyczach były niezwykle aktywnym tygodniem, w końcu o to chodziło. Przez osiem dni każdy mógł wziąć udział w różnych rozgrywkach sportowych. Zgodnie z programem odbyły się: rozgrywki badmintona, mecze siatkówki, piłki nożnej, koszykówki oraz gry i zabawy.

Łącznie we wszystkich imprezach sportowych udział wzięło prawie 150 sportowców, dzieci w różnym wieku, osób dorosłych oraz turystów przebywających na terenie naszej Gminy.

Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich stanowił także niebagatelną sposobność do odciągnięcia najmłodszych od "komputerów" i zaszczepienia wśród nich zainteresowań związanych z aktywnym, zdrowym trybem życia.

Organizatorami wydarzenia byli Biuro Promocji Gminy Chełm oraz Centrum Bibliotek i Kultury Gminy Chełm. Narodowym Koordynatorem ETS w Polsce jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.