Motocrossowo w Żółtańcach

4 września na torze w Żółtańcach odbyła się V runda Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny w Motocrossie. W wyścigu wzięło udział ponad 80 zawodników z Polski i zza granicy, Ukrainy, Łotwy a nawet Wielkiej Brytanii, którzy rywalizowali w 10 klasach.

W klasie Open A, gdzie konkurencja była największa, zwyciężył Łotysz Janis Karklins, który mając znaczną przewagę nad rywalami wykonywał efektowne skoki. W klasie Open B zwyciężył Arkadiusz Pryk, w klasie Open C Ukrainiec Aleksandr Stepchanuk, a wśród Weteranów najszybszy był Arkadiusz Michalczuk. Klasyfikację kobiet wygrała Eliza Kubera. Zwycięzcą w klasie MX85 został Aleksander Świerczak, a w klasie MX65 Bartosz Popielnicki. Najwięcej emocji i radości kibicom dostarczyły zmagania najmłodszych zawodników. 7- i 8-latkowie na miniaturowych crossach pokazali co potrafią. Najszybszy w klasie Mini był Michał Psiuk. W kat. Początkujący zawodnik sekcji motocrossowej Automobilklubu Chełmskiego najlepszy okazał się Krzysztof Krzysztoń, a rywalizację na kładach wygrał Artur Szczebak.
W tegorocznej rundzie MML startowało aż sześciu zawodników sekcji motocrossowej Automobilklubu Chełmskiego: wspomniany już Krzysztof Krzysztoń, Andrzej Chołaj (drugi w klasyfikacji Weteranów), Kacper Kapica (czwarty w klasie Początkujących), Kacper Sionkowski (trzynasty w klasie Początkujących), w klasie Open C ósmy Łukasz Grzyb i Sebastian Skrochocki.
Wyścigi rozgrywane na torze w Żółtańcach przyciągnęły liczną publiczność i fanów sportów motocyklowych. Zmaganiom towarzyszyła słoneczna pogoda. Zarówno zawodnikom jak i widzom nie zabrakło sportowych emocji. Głównym organizatorem zawodów był Klub Motorowy „Cross” z Lublina we współpracy z Gminą Chełm i Miastem Chełm.