MARATONY KRESOWE JUŻ W NIEDZIELĘ

Wójt Gminy Chełm Wiesław Kociuba oraz Dyrektor Maratonu Wiesław Wójtowicz serdecznie zapraszają wszystkich miłośników jazdy rowerem, niezależnie od wieku, 31 lipca do Janowa, gdzie odbędzie się kolejna edycja Maratonów Kresowych "O Niedźwiedzi Pazur" Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Maratonach MTB. 

Już po raz szósty Maratony Kresowe wystartują na Pagórach Chełmskich. Wyścig ma już swoją historię i renomę. W tym roku będziemy ścigać się „O Niedźwiedzi Pazur”. Wyścig będzie
miał rangę Otwartych Amatorskich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Maratonie MTB (XCM). Ci, którzy byli tu w poprzednich latach wiedzą, że na tym wyścigu trzeba być koniecznie. Trasa biegnąca przez malownicze obszary gminy Chełm przypadła do gustu nawet najbardziej wybrednym maratończykom, w tym uczestnikom ubiegłorocznego Pucharu Polski. Przypominamy, że w roku 2015 triumfowali Magdalena Sadłecka i Wojciech Halejak. 
W tym roku dzięki zaangażowaniu Wiesława Wójtowicza i Team Obst trasa będzie jeszcze lepsza! Niestety nie możemy obiecać, że będzie łatwiej… ? Chełmska trasa ma opinię jednej z trudniejszych w całym cyklu Maratonów Kresowych. Oferuje solidną dawkę przewyższeń. Jednak trasa nie będzie się składać z samych podjazdów. Tak się bowiem składa, że po każdym podjeździe zazwyczaj następuje zjazd. W Chełmie jest ich dostatek, zwłaszcza tych krętych i wymagających trochę techniki. Start i meta będą zlokalizowane w Janowie w Gminie Chełm.  Miejsce sprawdziło się znakomicie w ubiegłym roku. Meta ulokowana na wzniesieniu zapewnia niepowtarzalne emocje na finiszu. Teren wokół świetlicy gminnej zapewnia odpowiednią infrastrukturę na odpoczynek po wymagającym wyścigu. Na wyścig zostaną wykonane unikatowe statuetki i medale według wyjątkowych projektów. To jedna z tradycji tego wyścigu. Poza kategoriami Maratonów Kresowych dodatkowo zostaną nagrodzeni najlepsi zawodnicy Ziemi Chełmskiej.
Zapraszamy do czynnego udziału w maratonie i wspólnego kibicowania.  Zapewniamy niezapomniane, wyjątkowe wrażenia i emocje, a potem miłe wspomnienia. Szczegóły na stronie www.maratonykresowe.pl