50-lecie Chełmskich Zapasów


2 października w Chełmskim Domu Kultury odbyła się Jubileuszowa Gala z okazji 50-lecia Chełmskich Zapasów. W uroczystości wzięli udział najbardziej znani i zasłużeni zapaśnicy, trenerzy, założyciele klubu i wszyscy przyjaciele chełmskich zapasów.
 

Wielka Gala Zapaśnicza były okazją do przypomnienia historii Miejskiego Klubu Sportowego "Cement - Gryf" Chełm, przywołania największych sukcesów chełmskich zapaśników i podkreślenia roli wielu osób związanych z klubem. W tym dniu odbyła się premiera książki „50 lat chełmskich zapasów” autorstwa Ryszarda Sudoła, nie zabrakło części artystycznej, w której wystąpili piosenkarz Rafał Brzozowski – były zapaśnik, medalista mistrzostw Polski i chełmianin Rafał Łabędzki z utworem nawiązującym do działalności klubu. Podczas gali wręczono odznaczenia i wyróżnienia dla sportowców, olimpijczyków, trenerów i osób zasłużonych dla rozwoju zapasów w Chełmie.

Miłą niespodzianką dla klubu było przekazanie ogromnego pucharu od wójtów gmin m.in. Chełm, Ruda-Huta, Leśniowice, Wierzbica i Białopole, na terenie których trenują najmłodsi zapaśnicy.

Odznaczenia otrzymały również osoby reprezentujące gminę Chełm, wśród wyróżnionych znalazł się wójt gminy Chełm Wiesław Kociuba, dyrektor Zespołu Szkół w Strupinie Dużym Ewa Grusza. Brązową odznakę za zasługi dla zapasów przyznawaną przez Polski Związek Zapaśniczy otrzymał Marcin Sadowski, nauczyciel wychowania fizycznego w ZS w Strupinie Dużym, trener młodych zapaśników i organizator zawodów zapaśniczych na terenie gminy Chełm.