Deklaracja na podatek od nieruchomości - Fp-008

Urząd Gminy Chełm

Fp-008

Wymagane wnioski

Fp-008 – poprawnie wypełniony druk deklaracji na podatek od nieruchomości (wymiar obowiązujący od 1.07.2019)

Lista wniosków

Fp-008  (kliknij tutaj by pobrać wniosek)

Wymagane załączniki

Dane o przedmiotach opodatkowania podlegających opodatkowaniu
Fp-008a-01  (kliknij tutaj by pobrać wniosek)

Dane o przedmiotach opodatkowania zwolnionych z opodatkowania
Fp-008a-02  (kliknij tutaj by pobrać wniosek)

Dokumenty do wglądu

Brak

Sposób i miejsce składania dokumentów

1. Osobiście lub przez osobę upoważnioną:

Wójt Gminy Chełm
ul. Gminna 18
22-100 Pokrówka
Sekretariat – Dziennik Podawczy

Godziny przyjęć interesantów:
poniedziałek, środa, czwartek od 730 do 1530.

wtorek: od 730 do 1600.

piątek: od 730 do 1500.

2. Za pośrednictwem poczty korespondencyjnej na adres:

Wójt Gminy Chełm

ul. Gminna 18, 22-100 Pokrówka

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań prosimy o kontakt:

Stanowisko ds. Wymiaru podatku oraz księgowości podatkowej

tel: 82 567 44 12

Wymagane opłaty

Brak

Sposób i miejsce odbioru dokumentów

- osobiście

Urząd Gminy Chełm

Stanowisko ds. Wymiaru podatku oraz księgowości podatkowej

ul. Gminna 18, 22-100 Pokrówka

- korespondencyjnie: poprzez wysłanie dokumentów za pośrednictwem poczty, listownie do Wnioskodawcy.

Termin złożenia

Do 31 stycznia każdego roku podatkowego lub w terminie 14 dni od zaistnienia okoliczności mających wpływ na powstanie lub wygaśniecie obowiązku podatkowego bądź wysokości opodatkowania.

Termin załatwienia sprawy

Tryb odwoławczy

Odpowiedzi na złożoną deklarację nie udziela się (jest to tzw. samoobliczenie zobowiązania podatkowego przez podatnika).

Informacje dodatkowe

Formularz przeznaczony dla osób prawnych, jednostek organizacyjnych oraz spółek niemających osobowości prawnej będących właścicielami nieruchomości lub obiektów budowlanych, posiadaczami samoistnymi nieruchomości lub obiektów budowlanych, użytkownikami wieczystymi gruntów, posiadaczami nieruchomości lub ich części albo obiektów budowlanych lub ich części, stanowiących własność Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego oraz dla osób fizycznych będących współwłaścicielami lub współposiadaczami z osobami prawnymi, bądź z innymi jednostkami organizującymi nieposiadającymi osobowości prawnej lub ze spółkami nieposiadającymi osobowości prawnej, z wyjątkiem osób fizycznych tworzących wspólnotę mieszkaniową.

Podstawa prawna

- Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r. poz. 900 z póżn. zm.)

- Ustawa z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych ( Dz. U. z 2019 r. poz 1170 z późn. zm. )