Wybory Sołtysa i Rady sołeckiej Ochoży-Kolonii

24 stycznia w budynku Zespołu Szkół w Stawie odbyło się wyborcze zebranie mieszkańców Ochoży-Kolonii. W związku z tym, że Tomasz Kalita zrezygnował z funkcji sołtysa dokonano wyboru na to stanowisko i uzupełniono Radę Sołecką. Uprawnionych do głosowania było 174 mieszkańców sołectwa, w zebraniu wiejskim udział wzięło 21 osób, co stanowi ponad 12%, a przewodniczył mu Lucjan Piotrowski, zastępca wójta Gminy Chełm.

Stanowisko sołtysa w Sołectwie Ochoża-Kolonia w wyniku tajnego głosowania otrzymał Ryszard Floruk, zdobywając 16 głosów. Nowym członkiem Rady Sołeckiej została Krystyna Gładysz, otrzymując 21 głosów, pozostali członkowie to Rafał Gładysz i Zbigniew Szachoń.

Zebranie było też okazją dla dialogu między mieszkańcami, a władzami gminy. Podczas dyskusji poruszano różne potrzeby i problemy mieszkańców Ochoży-Kolonii. Zastępca wójta zapoznał obecnych na zebraniu o nowych inwestycjach na terenie gminy, głównie w pobliżu ich miejsca zamieszkania. Pierwszą znaczącą inwestycją będzie realizacja projektu montażu kolektorów słonecznych i kotłów na biomasę u wszystkich mieszkańców którzy złożyli wnioski. Gmina otrzymała też dofinansowania na drogę wraz z ciągiem pieszo-rowerowym w Stawie do granicy z Krobonoszą, jest już po przetargu i będzie przystępować do realizacji. Poinformowano również o złożonym wniosku na termomodernizację budynku Zespołu Szkół w Stawie. Podczas spotkania omówiono także kwestie związane z remontem budynku Urzędu Gminy Chełm.

Dziękujemy Tomaszowi Kalicie, dotychczasowemu sołtysowi za współpracę. Nowemu sołtysowi gratulujemy wyboru i życzymy sukcesów.