Usuwanie azbestu z terenu Gminy Chełm

W roku 2017 od maja do 15 października w gminie Chełm będzie prowadzony demontaż  pokryć dachowych z budynków mieszkalnych i gospodarczych. Mieszkańcy, którzy chcieliby skorzystać z tej możliwości, winni do 31 marca 2017 roku złożyć stosowny wniosek w Urzędzie Gminy Chełm, w Referacie Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Obrony Cywilnej.

Gmina kontynuuje rozpoczętą w 2008 roku realizację programu mającego na celu odbiór i utylizację pokryć azbestowych z dachów budynków mieszkalnych i gospodarczych. Finansowanie tych prac oprócz budżetu gminy będzie zapewnione przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie  wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.