ZBIÓRKA ELEKROODPADÓW

Uczniowie Zespołu Szkół w Stawie zapraszają wszystkich mieszkańców Chełma i Gminy Chełm, firmy i instytucje do udziału w akcji bezpłatnej zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach VI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Dobre rady na elektroodpady" organizowanego przez AURAEKO Organizację Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego. 
Zbiórka odbędzie się w dniach 28-29 kwietnia 2014 r. w godz. 7.30-15.30.    
Elektrośmieci należy dostarczać w następujące miejsca:

1.       Plac przy Zespole Szkół w Stawie
2.       Plac przy garażach Urzędu Gminy Chełm w Pokrówce 
3.       Plac przy Bibliotece Publicznej w Okszowie

W razie problemów z dostarczeniem elektrośmieci, istnieje możliwość odbioru sprzętu z domu, po uprzednim zgłoszeniu i uzgodnieniu do dnia 27 kwietnia 2014 pod nr tel. 825697032.

Co to są elektroodpady?

To urządzenia zasilane prądem lub bateriami, z których już nie korzystamy i chcemy się ich pozbyć lub zastąpić nowymi. Zaliczamy do nich: pralki, lodówki, komputery, telefony, świetlówki i żarówki energooszczędne, telewizory, radia, odtwarzacze mp3, depilatory, kosiarki, żelazka, wiertarki i inne podobne sprzęty.

Dlaczego ekektroodpady są niebezpieczne?

Zawierają groźne dla człowieka i zwierząt substancje, które przedostają się do środowiska następnie do organizmów żywych. Najbardziej niebezpieczne to: kadm, rtęć, freon, azbest. Powodują m.in.:wady wzroku i mowy, nadciśnienie, nowotwory, uszkodzenia wątroby.

KAŻDY  KTO  PRZYNIESIE  ELEKTROŚMIECI OTRZYMA W PREZENCIE TORBĘ EKOLOGICZNĄ.

Istnieje możliwość otrzymania oficjalnego potwierdzenia przekazania sprzętu w postaci Karty Przekazania Odpadu.

                                                                                                             Serdecznie zapraszamy!