Wręczenie nagród dla Najlepszego Produktu Turystycznego Powiatu Chełmskiego 2017

17 grudnia w Miejskiej Hali Sportowej w Chełmie odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy, podczas którego miała miejsce uroczysta gala wręczenia nagród oraz wyróżnień w II edycji Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Powiatu Chełmskiego 2017. W konkursie wysokie miejsca zajęły atrakcje turystyczne i obiekty z terenu gminy Chełm.

Pierwsze miejsce w kategorii atrakcja turystyczna zajął Dawny kościół ewangelicko-augsburski w Janowie, obecnie jest to świetlica z filią biblioteczną. Konkurs złożony był z dwóch etapów, pierwszy etap to ocena kapituły zgłoszonej kandydatury, w którym Janów uzyskał aż 46 punktów (na 50 możliwych do uzyskania punktów). Drugi etap to głosowanie czytelników tygodnika lokalnego Nowy Tydzień, w którym głosujący wycinając kupony oddali na naszą kandydaturę aż 403 głosów.

Nagrodę oraz dyplom odebrali Wiesław Kociuba, wójt Gminy Chełm, Irena Wawerska, dyrektor Centrum Bibliotek i Kultury Gminy Chełm oraz Halina Czarniecka, pracownik świetlicy w Janowie.

W kategorii Pakiet usług turystycznych Stajnia w Janowie zajęła 3 trzecie miejsce. Na siedzibę Chełmskiego Stowarzyszenia Miłośników Koni i Kawalerii Polskiej. Edukacja. Historia. Kultura. oddało 172 głosy. Statuetkę i dyplom odebrał Krzysztof Sroczyński, prezes stowarzyszenia.

Statuetkę i dyplom wręczali Marcin Futyma, redaktor naczelny Nowego Tygodnia, Beata Juśkiewicz, prezes Zarządu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Ziemi Chełmskiej" oraz Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa lubelskiego.