Sympozjum "Synergia Nauki i Przemysłu" w CSI w Depułtyczach Królewskich

4- 6 września w najnowocześniejszych laboratoriach na terenie województwa lubelskiego, czyli w Centrum Studiów Inżynierskich w Depułtyczach Królewskich odbyło się sympozjum Synergia Nauki i Przemysłu. To już druga edycja i podobnie jak w 2015 do CSI przyjechali przedstawiciele największych firm zajmujących się technologią CNC i szeroko pojętą inżynierią.

Sympozjum otworzył Rektor PWSZ w Chełmie prof. nadz. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, który już w pierwszych słowach zapewniał przybyłych gości, że teren Gminy Chełm, to najlepszy teren na inwestycje. Rektor dziękując samorządowcom – w tym obecnemu na sympozjum z-cy wójta Gminy Chełm Lucjanowi Piotrowskiemu – stwierdził, że zawsze ze strony samorządowców, PWSZ może liczyć na wsparcie i wszelką pomoc, która pomaga rozwijać ofertę edukacyjną uczelni, a także terenów pod inwestycje, jakie mogą powstać wokół CSI w Depułtyczach.  Wśród poruszanych zagadnień w czasie sympozjum znalazły się min: potencjał PWSZ w kształceniu programistów i operatorów obrabiarek CNC, synergia nauki i przemysłu, czy dorobek naukowy uczelni z regionu w tym Politechniki Lubelskiej. Sympozjum towarzyszyły pokazy pracy najnowocześniejszego sprzętu do obróbki min. metalu.