Wizytacja na chodniku w Stołpiu

W poniedziałek 14 czerwca na wybudowanym chodniku w Stołpiu przy drodze krajowej nr 12 odbyła się konferencja prasowa w której uczestniczyli: Wicepremier Jacek Sasin, Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Sekretarz Stanu Rafał Weber, Wojewoda lubelski Lech Sprawka, Dyrektor GDDKiA w Lublinie Mirosław Czech, Wójt Gminy Chełm Wiesław Kociuba i wykonawca Łukasz Michalski z firmy Drogbud. O budowę chodnika od kilkunastu lat zabiegali samorządowcy z Gminy Chełm, jak również mieszkańcy Stołpia i Nowosiółek. Dopiero w ubiegłym roku dzięki zaangażowaniu Mirosława Czecha dyrektora GDDKiA w Lublinie zapadła decyzja o budowie chodnika. Inwestycja jest realizowana przez GDDKiA w Lublinie, gmina poniosła koszty przygotowania projektu. Łącznie powstało 458 metrów chodnika i 17 szt. lamp oświetleniowych. Koszt budowy chodnika wraz z oświetleniem w kwocie niemal 640 tyś. Ponosi GDDKiA. Gmina poniosła koszty przygotowania dokumentacji technicznej.