3 maja - Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W poniedziałek 3 maja w Kościele pw. Wszystkich Świętych w Nowych Depułtyczach odbyła się uroczysta msza święta w intencji ojczyzny. W tym roku przypada 230 rocznica uchwalenia konstytucji, jednak uroczystości z tym związane były bardzo kameralne ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID19. Po mszy św. Pod pomnikiem powstańców styczniowych wieńce złożyli: Rektor PWSZ w Chełmie Prof. Arkadiusz Tofil z delegacją uczelni; w imieniu Samorządu Gminy Chełm - Z-ca Wójta Gminy Chełm Lucjan Piotrowski w asyście: Andrzej Derlak Radny Rady Powiatu Chełmskiego, Artur Kubacki – przewodniczący Rady Gminy Chełm, Anna Cichosz dyrektor Szkoły Podstawowej w Uhrze, Mirosław Mysiak – Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Chełm, Edward Pietraś – Komendant Gminny OSP Gminy Chełm, Radni Gminy Chełm, Strażacy OSP.