III Przetarg Ustny Nieograniczony

OGŁOSZENIE O TRZECIM  PRZETARU USTNYM NIEOGRANICZONYM

WÓJT GMINY CHEŁM działając na podstawie art. 38 ust. 1 i 2, ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2010 r. Nr 102, poz. 651 z późn. zm.) oraz Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U. z 2004 r., Nr 207, poz. 2108 z późn. zm.) podaje   do publicznej wiadomości, że ogłasza: trzeci przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej stanowiącej własność Gminy Chełm położonej w obrębie KRZYWICE:

Przedmiotem sprzedaży jest nieruchomość zabudowana, położona w obrębie KRZYWICE oznaczona nr działki 126 o pow. 0,36 ha, dla której Sąd Rejonowy w Chełmie prowadzi Księgę Wieczystą Nr KW LU1C/00033849/5.

·         Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego terenu gminy Chełm zatwierdzonym Uchwałą Rady Gminy Nr XX/120/2004 z dnia 13.07.2004 r. ogłoszoną w Dz. Urz. Woj. Lubelskiego Nr 163, poz. 2306 z dnia 10.09.2004 r działka oznaczona nr ewid. 126 położona w obrębie Krzywice – w pasie około 85 m  od drogi  o symb.  Z-06255 0835L w skład obszaru oznaczonego na rysunku planu symbolem E.MR- teren zabudowy mieszkaniowej zagrodowej z dopuszczeniem jednorodzinnej, natomiast pozostały teren to teren upraw rolnych.

·         Kształt nieruchomości regularny, dojazd z szosy. Teren płaski.

·         Nieruchomość zabudowana jest budynkiem mieszkalnym, dwoma oborami i dwoma stodołami.

·         Nieruchomość nie jest obciążona długami, ani innymi ograniczeniami i nie ma przeszkód prawnych w jej rozporządzaniu.

·         Cena wywoławcza nieruchomości 86 966,00 zł netto.

·         Wadium należy wpłacić w kwocie 8 700,00 zł.

·         Do ceny nieruchomości osiągniętej w przetargu zostanie doliczony  podatek VAT obowiązujący w dniu przetargu.

·         Pierwsze postąpienie nie mniej niż 1 % ceny wywoławczej z zaokrągleniem w górę  do pełnych dziesiątek złotych; o wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu.

·         Przetargi na ww nieruchomość przeprowadzone w dniu 15 marca 2013 roku oraz w dniu 29 maja 2013 roku zakończyły się  wynikiem negatywnym.

PRZETARG ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 29 sierpnia 2013 ROKU O GODZINIE 1000  W SALI NARAD URZĘDU GMINY CHEŁM, POKRÓWKA, UL. GMINNA 18

·         W przetargu mogą uczestniczyć osoby fizyczne i prawne.

·         Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w pieniądzu, wskazując nr działki, miejsce jej położenia, jej powierzchnię, w ustalonej wyżej kwocie na konto Urzędu Gminy Chełm, Pokrówka, ul. Gminna 18, 22-100 Chełm, Wschodni Bank Spółdzielczy w Chełmie Filia w Pokrówce Nr rachunku :  04 8187 0004 2004 0050 0337 0008, z takim wyprzedzeniem, aby środki pieniężne znalazły się na rachunku bankowym najpóźniej w dniu 22 sierpnia 2013 r., co jest warunkiem uznania, że wpłata została dokonana w terminie lub w kasie Urzędu Gminy Chełm w terminie do dnia 22 sierpnia 2013 r.  do godz. 1300.

·         Uczestnicy przetargu zobowiązani są do przedłożenia komisji przetargowej – przed otwarciem przetargu – dowodu wpłaty wadium, dokumentu tożsamości (dotyczy to osoby fizycznej lub jej pełnomocnika na podstawie specjalnego pełnomocnictwa sporządzonego w formie aktu notarialnego), stosownego upoważnienia i aktualnego wypisu z Krajowego Rejestru Sądowego (dotyczy osoby prawnej) oraz złożyć oświadczenie, że warunki przetargu są im znane i przyjmują je bez zastrzeżeń.

·         Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygra ostanie zaliczone na poczet ceny nabycia działki, a w przypadku uchylenia się tej osoby od zawarcia umowy notarialnej, wadium przepadnie na rzecz sprzedającego. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone niezwłocznie, nie później niż przed upływem trzech dni od dnia zamknięcia przetargu.

·         Przetarg jest ważny, jeśli chociaż jeden uczestnik zaoferuje cenę wyższą o ustalone postąpienie od ceny wywoławczej.

·         Termin i miejsce zawarcia umowy notarialnej zostanie ustalony z nabywcą w ciągu 21 dni od daty rozstrzygnięcia przetargu.

·         Wszystkie koszty notarialne i sądowe sporządzenia umowy notarialnej ponosi nabywca.

·         Wznowienie lub okazanie granic nabywanej nieruchomości może nastąpić tylko
na koszt nabywcy.

·         Miejsce i termin zawarcia umowy notarialnej wskazuje sprzedający.

·     Organizator przetargu może odwołać ogłoszony przetarg jedynie z ważnych powodów, niezwłocznie podając informację o odwołaniu przetargu do publicznej wiadomości.

Dodatkowe informacje dotyczące przeprowadzenia przetargu można uzyskać osobiście w Urzędzie Gminy Chełm, Pokrówka, ul. Gminna 18 (pokój nr 14) lub pod numerem telefonu 82 563 65 53 w godzinach od 800 do 1500.

Ogłoszenie o przetargu zamieszczono na tablicy informacyjnej Urzędu Gminy Chełm, w prasie lokalnej, u sołtysa oraz na stronach internetowych urzędu www.gmina.chelm.pl,    na okres  od 22 lipca 2013 roku do 29 sierpnia  2013 roku.

Dziennik Ustaw